У Національному природному парку «Вижницький» незаконно рубають дерева

27.12.2019 20:14   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Державна екологічна інспекція Карпатського округу відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на 2019 рік здійснила державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Національним природним парком «Вижницький».

За результатами перевірки фахівці виявили низку порушень чинного законодавства в частині охорони об’єктів природно-заповідного фонду.

Зокрема, на території парку, працівниками інспекції виявлено факти незаконної порубки 278 дерев, яка  здійснена в період 2018-2019 років. Пеньки незаконно зрізаних дерев замасковані листям, гілками та глиною. Окремі частини крони зрізаних дерев та частини стовбурів залишені на місці порубки.

Відповідно до постанови КМУ від 24 липня 2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» підраховані збитки завдані державі на суму 2 млн 522 тис. 527 грн.

Відповідно до діючого законодавства готується претензія про відшкодування  шкоди за порушення законодавствапро природно-заповідний фонд у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Матеріали перевірки для подальшого реагування будуть направлені до правоохоронних органів.

За матеріалами ЧОДА
 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews