Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури

14.03.2022 07:47   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

Комітет літературознавчих наук Польської академії наук висунув українського письменника Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Про це повідомляється у відповідному зверненні, опублікованому на сайті комітету.

«Ми також ухвалили резолюцію про висунення Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. На нашу думку, Жадан, один із найкращих поетів України та видатний прозаїк, перекладений та нагороджений у всьому світі, є письменником Нобелівського рівня. Його голос як поета протягом багатьох років залишається особливо важливим для українців. Вільна Україна здебільшого говорить та думає словами Жадана та уважно слухає. Сьогодні поет перебуває у своєму Харкові. І він бореться», – сказано в заяві.

Комітет засудив збройний напад Росії на Україну і наголосив, що немає жодного виправдання агресивним діям Кремля проти українського народу та держави, пише "Главком".

«У військовому кошмарі, влаштованому Кремлем, ми стоїмо на стороні вільної України. Надія підказує нам, що українці врешті-решт відіб'ють агресію. Нехай це відбудеться якнайшвидше», – пишуть на сайті Польської академії наук.

Як відомо, Шведська академія приймає заявки до 31 січня. Не виключено, що в цій ситуації вона може вдатися до надзвичайних кроків.

Сергій Жадан є лауреатом багатьох престижних нагород європейського рівня, зокрема Літературної нагороди Центральної Європи Angelus 2015 за повість «Месопотамія», нагороди Мости Берліна та Премії Конрада. Його книги перекладені 16 мовами, зокрема польською. 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews