Чернівецький письменник Максим Дупешко заснував "Секту бібліофілів України" на YouTube (ВІДЕО)

30.05.2022 00:10   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

У Чернівцях створили новий ютуб-канал про літературу під назвою "Секта бібліофілів". На ньому буковинський письменник Максим Дупешко розповідатиме про події у світі книги.

Перший випуск вийшов у світ 29 травня.

- Він має кілька тем, - каже Максим Дупешко. - Я розповів, чим займаються українські письменники під час війни, а також чи отримає Сергій Жадан Нобелівську премію. Окрім того ми визначили книжку тижня. Ця рубрика буде традиційною.

Довідково

Максим Дупешко народився 31 грудня 1984 в Чернівцях. Музикант (закінчив музичну школу №3 по класу «фортепіано»), футболіст (ДЮСШ «Буковина» з футболу, працював дитячим футбольним тренером), філолог (навчався в ЧНУ ім. Ю. Федьковча), опанував спеціальність «Облік і аудит» у ЧТЕІ КНТЕУ. Нині Максим займається організацією туристичних поїздок.

Письменниицьку діяльність почав ще в студентські роки. Був одним із активних учасників тодішнього молодіжного літературно-мистецького середовища Чернівців, до якого входили Христя Венгринюк, Сашко Горський, Ірина Скрипник, Христина Бахур, Юлія Вінтонів, Таня Кириленко. Твори Максима були опубліковані в періодичних виданнях, а також в антології молодих письменників «Під простирадлом / Піт простирадла» Письменник. Крім романів «Історія, варта цілого яблуневого саду» та «Біля карети під мертвим лисом»Максим Дупешко є автором трьох повістей, двох десятків оповідань, поезій.

Письменник неодноразово брав участь у різноманітних літературних фестивалях, серед яких такі престижні, як «Meridian Czernowitz», Літературний фестиваль Львівського форуму видавців, «Трикутник», «Обнова-фест», «Арт-ефект».

Спробував також себе як кінорежисер, екранізувавши в короткометражному фільмі своє оповідання «Кілька запитань до тебе».

Громадський активіст. Голова ГО «Європейський культурний простір». Учасник Київського безпекового форуму.

Захоплення Максима Дупешка: футбол, кіно, гірські лижі, подорожі.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews