Помер відомий буковинський історик, професор ЧНУ Василь Ботушанський

22.08.2022 15:48   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців
21 серпня пішов у вічність відомий буковинський науковець, доктор історичних наук, професор, багаторічний завідувач кафедри історії України ЧНУ Василь Ботушанський.
 
Про це повідомили на сторінці у Facebook кафедри історії України ФІПМВ ЧНУ ім. Ю.Федьковича.
 
Упродовж 1961-1966 рр. Василь Мефодійович працював учителем історії, директором школи в Кельменецькому районі. Навчався у стаціонарній та заочній аспірантурі при кафедрі історії СРСР і УРСР Чернівецького університету. Після відкриття у 1990 р. кафедри історії України і по 2005 р. В.М.Ботушанський – завідувач кафедри, з 2006 р. – професор цієї кафедри. У1973 захистив кандидатську, а в 1996 – докторську дисертації, присвячені аграрним відносинам на Буковині у ХІХ – на початку ХХ ст.
 
Опублікував близько 250 наукових і майже 150 науково-популярних праць, у тому числі 20 монографій, збірників документів. Деякі з них на обласних конкурсах «Книга року» відзначені дипломами переможця. Окремі праці друкувалися в Австрії, Канаді, Румунії, Молдавії, Польщі, Латвії.
 
Василь Мефодійович проводив значну громадську роботу як лектор товариства «Знання», Товариства охорони пам’яток історії і культури, Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки журналістів України; редактор історичної частини «Зводу пам’яток історії і культури. Чернівецька область». Член Чернівецької обласної комісії з книговидання при Чернівецькій обласній державній адміністрації, Чернівецької міської топонімічної комісії.
 
Під керівництвом В.М. Ботушанського захищені одна докторська і 15 кандидатських дисертацій. Член двох спеціалізованих учених рад. Академік Української академії історичних наук. Відмінник освіти України.
 
Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, медалями «Ветеран праці» та «На славу Чернівців», відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, грамотами, подяками Чернівецької ОДА і Чернівецької міськради, громадських організацій. Лауреат обласної педагогічної премії ім. О.Поповича. У 2015 році удостоєний найвищої університетської відзнаки «Почесний професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича».
 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews