На 90-му році життя помер Юрій Шухевич – син генерал-хорунжого Романа Шухевича

22.11.2022 18:36   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Про смерть Юрія Шухевича повідомила дружина - Наталія Шухевич.

Стало відомо, що він помер цієї ночі в Німеччині, де перебував на лікуванні.

Юрій Шухевич народився 28 березня 1933 року в селі Оглядів, що на Львівщині. Був відомим українським політичним діячем, активним дисидентом, нардепом України VIII скликання, членом Української Гельсінської Групи. Політичний в'язень, провів у таборах та в'язницях СРСР 28 років, - пише "ВГолос".

Його заслання у Сибір закінчилося у 1988 року. Після цього потрапив у будинок для інвалідів, оскільки втратив зір.

Дозвіл повернутися в Україну отримав у 1990 році. На запрошення української діаспори та світових правозахисних організацій поселився в Україні після проголошення Незалежності в 1991 році.

Очолював УНА-УНСО упродовж 1990-1994 років. Удостоєний звання Героя України влітку 2006 року.

Шухевич-молодший очолював партію Українська Національна Асамблея та був головним командиром Української Народної Самооборони (2006-2014 р.). Був ініціатором «Закону про правовий статус та вшанування пам’яті борців за Незалежність України у ХХ столітті». Його прийняли 9 квітня 2015 року. З того часу вояки УПА отримали статус борців за Незалежність України.

Вічна пам'ять! Співчуття родині Юрія Шухевича!

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews