Декларації нардепів від Буковини: скільки заробив Мазурашу, Папієв та Божик?

02.02.2024 14:38   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

У Верховній Раді України є дев'ять депутатів родом з Чернівецької області. Частина з них були обрані по виборчих округах області, деякі – пройшли до ради за списками партій. Ми розглянемо декларації трьох нардепів.

Усі вони подали декларації за 2022 рік. Суспільне Чернівці розповідає, яке майно та доходи задекларували нардепи.

Георгій Мазурашу, депутат від фракції партії "Слуга народу"

Георгій Мазурашу — депутат від 203-го округу з центром у Новоселиці. Член Комітету з питань молоді і спорту.

У 2022 році заробив понад 490 тисяч гривень в Апараті Верховної ради України. Його дружина Ольга на роботі в управлінні освіти Чернівців отримала 2 тисячі гривень зарплати. Готівкою вона зберігає 2 тисячі євро. Ще 49 тисяч гривень та 27 тисяч доларів готівкою має Мазурашу, а на банківському рахунку зберігає майже 74 тисячі гривень.

Спільно з дружиною Мазурашу володіє авто DACIA SANDERO 2008 року випуску, яке купив у лютому 2022 року за 75 тисяч гривень.

Орендує земельну ділянку площею 603 квадратних метрів та житловий будинок з господарськими будівлями у Броварах. За довіреністю користується будинком на майже 90 квадратних метрів та земельною ділянкою на понад 240 квадратних метрів у Чернівцях. Спільно з дружиною та синами володіє квартирою у Чернівцях, також у місті має земельну ділянку на 700 квадратних метрів.

Михайло Папієв, член депутатської групи "Платформа за життя та мир"

Михайло Папієв у 2019 році був обраний нардепом від партії “Опозиційна платформа - За життя” номером 13 у списку як член партії. Секретар Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.

Папієв заробив 474 тисячі гривень зарплати та ще 478 тисяч гривень як відшкодування витрати, пов'язаних з депутатською діяльністю, і 90 тисяч гривень компенсації вартості проїзду Україною. Також він отримав 215 тисяч пенсії та понад 3 тисячі процентів у банку. За продаж нерухомого майна трьом особам Папієв загалом отримав 4,3 мільйона гривень. Папієв задекларував зарплату дружини у понад 3 тисячі гривень, 260 гривень доходу за договором та майже 4 тисячі гривень процентів з банку.

Готівкою Папієв тримає 139 тисяч доларів та 50 тисяч гривень, на рахунках у банках загалом має понад 10 тисяч доларів і 839 тисяч гривень. У дружини Папієва є понад 3 мільйони гривень готівкою та понад 10 тисяч доларів і 90 тисяч гривень на рахунках у банку. Вона володіє часткою прав на газету "Свобода слова" та підприємствами. Зокрема, її частка у товаристві з обмеженою відповідальністю "Драчинецьке — 1" коштує понад 19 мільйонів гривень. Також дружина Папієва повністю володіє науково-виробничим приватним підприємством "Полімермаш", вартість якого понад 1,5 мільйона гривень.

Папієв володіє автомобілем Volksvagen Transporter 2016 року випуску вартістю 149 тисяч гривень.

У Папієва є земельна ділянка у Чернівцях на 668 квадратних метрів та має право користування квартирою в Києві на 161 квадратний метр вартістю 3,6 мільйона гривень. Дружина Папієва орендує у сільради та районної адміністрації п'ять земельних ділянок на 8,7 гектара у селі Драчинці. У цьому селі вона має будівлю водоцеху площею 551 квадратний метр, будівлю насосної свердловини мінеральної води, будівлі автозаправної станції, а в селі Остра на Вижниччині є споруди на майже тисячу квадратних метрів. Також вона має дві земельні ділянки у Глиниці на 4 тисячі квадратних метрів.

Дружина Папієва володіє будинком на 39 квадратних метрів у Драчинцях, будинком на 340 квадратних метрів у Глиниці та будинком на 357 квадратних метрів за майже пів мільйона гривень у Чернівцях, ще вона має право сумісної власності на квартиру на 44 квадратні метри у Чернівцях.

Валерій Божик, депутат від фракції партії "Слуга народу"

Народний депутат Валерій Божик обраний на 204 окрузі з центром в Хотині. Є заступником голови Комітету з питань правової політики.

Він задекларував 512 тисяч гривень зарплатні та понад 4 мільйони за продаж нерухомого майна. У 2021 році Божик купив квартиру в Києві на 100 квадратних метрів вартістю понад 2,6 мільйона гривень, а у декларації за 2022 рік Божик не вказує, що володіє цим майном.

Жінка, якою він проживає, але не перебуває у шлюбі, отримала понад 1,2 мільйона гривень від підприємницької діяльності та 136 тисяч гривень дивідендів. Жінка також має 70% частки у адвокатському об'єднанні "Вдовиченко і партнери".

Божик має понад 37 тисяч гривень на банківських рахунках та готівкою зберігає 44 тисячі євро, 30 тисяч доларів та понад 1,7 мільйона гривень. Жінка, з якою Божик проживає, має 18 тисяч гривень в банку та 79 тисяч доларів та 230 тисяч гривень готівкою.

 

Валерій Божик у 2020 році взяв кредит на 592 тисяч гривень, йому залишилося сплатити 444 тисячі гривень. Жінка, з якою Божик проживає, надала поворотну фінансову допомогу у розмірі 47 тисяч доларів.

Божик володіє автомобілем VOLKSWAGEN TOUAREG 2020 року випуску за майже 2 мільйони гривень. Також він має право користування автомобілем TOYOTA CAMRY 2014 року випуску за 265 тисяч гривень, власницею авто є жінка, з якою він проживає. Також вона має легковик ВАЗ 1983 року випуску.

Божик має земельну ділянку на 2 тисячі квадратних метрів у селі Кадубівці. Також разом із жінкою має право користування квартирою у Чернівцях на 75 квадратних метрів за 1,2 мільйона гривень, це майно належить члену сім'ї Божика.

Жінка, з якою він проживає, має ділянку на 1 тисячу квадратних метрів у селі на Тернопільщині, а також квартиру в Києві на 84 квадратні метри за понад 6 мільйонів гривень. Ще вона володіє половиною квартири у Тернополі на 88 квадратних метрів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews