Буковинцям, які збираються на пенсію - існує кілька різновидів стажу роботи
Опубліковано : Наталія Чернівецька
Згідно з новим соціальним і пенсійним законодавством, а також його нормативними актам, існує кілька різновидів стажу роботи: трудовий, страховий, спеціальний та пільговий. Журналісти розібралися, скільки людині в Україні потрібно працювати, щоб вийти на пенсію відповідно до нової пенсійної реформи.
Страховий (пенсійний) – це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, і щомісяця сплачувало внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Спеціальний – це сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії.
Пільговий – це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах протягом повного робочого дня. Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників, за якими період трудової діяльності може бути віднесений до пільгового стажу, затверджений постановами Кабінету Міністрів України.
Відзначається, що згідно з новим законодавством не важливо, скільки людина фактично працювала – значення має упродовж якого періоду і скільки сплачував роботодавець за нього до Пенсійного фонду. Так, трудовий стаж, отриманий до січня 2004, прирівнюється до страхового, а після зазначеної дати для розрахунку пенсії враховується сплата страхових внесків.
Також, згідно з реформою, з 1 січня 2018 роки українці зможуть піти на пенсію в 60, 63 або 65 років, в залежності від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу.
За матеріалами https://pogliad.ua/news
Джерело: CvNews