Вибори на Буковині пройшли з незначними порушеннями

25.12.2017 01:12   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

24 грудня на Буковині проходили вибори в чотирьох громадах: активісти зафіксували порушення.

У Новоселицькій, Кострижівській, Вікнянській та Юрковецькій ОТГ Чернівецької області відбулися вибори голів та депутатів громад. Станом на 16:00 год 24 грудня середня явка виборців по цих 4-ьох громадах становила 37,9%.

Загалом вибори відбулися спокійно, проте траплялися й окремі порушення.

Так, станом на 16:00, явка виборців була такою:

Юрковецька ОТГ – 39 %

Кострижівська ОТГ – 40,6%

Вікнянська ОТГ –  40% (станом на 15:00)

Новоселицька ОТГ – 31,9%

Серед порушень зафіксовано одиночні випадки видачі бюлетенів без паспорта, перевищення дозволеної законом кількості спостерігачів від одного суб’єкта на виборчій дільниці та плутанина з бюлетенями.

Ще перед днем голосування, члени Юрковецької ТВК виявили помилки в виборчих бюлетенях і змушені були відправити їх на передрук. Друкарня, в якій виготовляються бюлетені, виправила помилку та до дня виборів передала вже виправлені бюлетені, тож в день голосування ніяких проблем з бюлетенями в Юрковецькій ОТГ вже не було.

Ще одну помилку з бюлетенями було допущено в Новоселицькій ОТГ, де члени комісії помилково видали декільком виборцям бюлетені не з їхніх округів. Помилку вдалося виявити ще вранці, бюлетені одразу розсортували по округах і вже більш ретельніше стежили за правильністю їх видачі, проте сказати точно скільки виборців проголосували не за “своїх” кандидатів важко.

На виборчій дільниці №730236, яка знаходиться в Новоселиці зареєстровано майже 50 спостерігачів і траплялися випадки, коли від одного суб’єкта є 4-5 представників, тоді як відповідно до ст. 27, ч.9 ЗУ “Про місцеві вибори” на виборчій мають право перебувати не більше двох осіб від відповідної місцевої організації партії або кандидата в депутати.

«Також періодично з’являлася інформація про можливий підкуп виборців в межах Новоселицької ОТГ, проте, жодного підтвердження цій інформації не надали», – повідомив Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження за виборами у Чернівецькій області.

За матеріалами http://chv.tv 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews  
Загрузка...