Газ та електроенергія: як обдурюють буковинців?

24.09.2018 07:17   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Як часто споживачі та надавачі послуг не знаходять спільної мови? Які виникають конфлікти? Що робити обдуреним громадянам? Про ці буденні й багатьом знайомі проблеми пише http://www.bukinfo.com.ua 

Пропоную обговорити одну з численних хворобливих тем нашого життя – це взаємостосунки споживачів з постачальниками газу та електроенергії. Навіть можна організувати групу для обговорення проблемних питань та захисту власних інтересів. Тим більш, що активістами міста накопичено багато негативних прикладів зловживань енергопостачальниками своїм монопольним становищем. І не тільки зловживань, але й дій, які носять відверто кримінальний характер. Поясню на прикладах, щоби було зрозуміло про що йдеться і як захищатись громадянам та організаціям від відвертого нахабного пограбування споживачів керівниками та працівниками «Міськгазу». Наступним разом мова буде й про обленерго.

Спочатку поясню тим, кому не відомо, про структуру утворення роботи газопостачальника. Те, що ми називаємо «Міськгаз» фактично складається з двох організацій: ПАТ «Чернівці газ», який збирає показники газових лічильників (тобто виконує роль постачальника чужого товару), а потім передає зібрані дані в ПАТ «Чернівці газ Збут», (тобто касиру), і який в подальшому нараховує і збирає оплату за спожитий газ по тарифах, встановлених державою.

Не буду зупинятись на розмірі тарифів. Вони є грабіжницькими. Однак це - інша тема. Не буду зупинятись також на інших обов’язках та обсягах роботи ПАТ «Чернівці газ».

Розповім лише про те, як монополіст обдурює, обраховує, грабує споживачів.

Обсяг постачання газу в нашу область, як і в інші області України, обліковується ввідними лічильниками. Сумарний обсяг газу, відпущений споживачам області, повинен відповідати обсягу, який зафіксовано загальнообласними лічильниками. Однак ПАТ «Чернівцігаз» має суттєві нестачі по обсягах продажу газу. Причина нестач – відпуск необлікованого газу «своїм» споживачам, а саме: собі, своїм родичам, «своїм» організаціям та взагалі «потрібним» людям. Продаж газу «наліво». А також - втрата газу з-за зношених труб.

І ці нестачу ПАТ «Чернівцігаз» усяким чином намагається погасити шляхом пограбування споживачів. Розкрию цю злочинну схему на прикладі побутового споживача - мешканця Заставнівського району. Таких прикладів можна навести багато.

Пенсіонерам Іванчукам була призначена державна субсидія на покриття комунальних витрат, в якій зазначено об’єм норми споживання газу. Однак Іванчуки використали лише частину дозволеної норми. Тобто зекономили. Не використана частина субсидії згідно законодавству повернулась державі. Несподівано Іванчукам почали майже щоденно дзвонити з ПАТ «Чернівцігаз» і вимагати сплатити борг за газ в розмірі сім тисяч гривень (?!) і одночасно погрожувати відключенням газу без попередження.
 
Розгублені Іванчуки звертались неодноразово усно та письмово до керівництва, зокрема до директора В.Горди, до начальника управління клієнтського сервісу ПАТ «Чернівцігаз» Д. Мотовіліна, в НКРЕКП України, в сектор НКРЕКП у Чернівецькій області з проханням роз’яснити, звідки з’явилась така величезна заборгованість при наявній зекономленій субсидії. Однак все безрезультатно. За словами Іванчуків, основна риса керівництва «Чернівцігаз» - це хамство і впевненість у власній безкарності. Тому Іванчуки змушені були звернутись до суду.

Поки йшли судові засідання (як відомо, судові справи розглядаються довго) до Іванчуків навідались представники «Чернівцігаз» нібито з перевіркою газового лічильника, порушень не знайшли, однак заявили, що постачання газу Іванчукам за несплату боргу відключено. Хоча поки справа розглядається в суді «Чернівцігаз» не мав права вчиняти будь-які дії. Добросовісні Іванчуки вважали, що газу у них немає, користувались електроплиткою. Наступив опалювальний сезон. Холодно в оселі. Справа ще в суді. Коли буде вирішена – не відомо. Газопостачальники навмисно затягували судовий розгляд.

І раптом Іванчуки, випадково включивши газову плиту, помітили, що газ фактично не відключено. В подальшому Заставнівський суд прийняв рішення на їх користь. Заборгованості 7000 немає. Ніби-то все владналось. Але не все так просто. До Іванчуків знов навідались представники «Чернівцігаз» нібито для підключення газу на виконання рішення суду. І тут же складають акт про самовільне підключення Іванчуками газопостачання до винесення судом рішення. І нараховують штраф 12 тисяч гривень! Як вам це? І знов по телефону вимагають сплатити заборгованість. Оскільки Іванчуки за місяць заборгованість дванадцять тисяч не сплатили, то знов припиняють відпуск газу.

Іванчуки знов вдаються до суду. Мотивують тим, що відключення від газопостачання перший раз відбувалось в усному порядку, що жодного документу про відключення не складалось, опломбування не призводилось. Знов Заставнівський суд виносить рішення на користь Іванчуків. На цей раз судовий розгляд відбувався швидко. Однак «Чернівцігаз» з метою покарання Іванчуків шляхом затягування розгляду питання подає апеляцію. Зараз справа знаходиться в Чернівецькому апеляційному суді.

Я проінформую про результати апеляційного розгляду. Однак насуваються холоди. Оселя Іванчуків не отоплюється. Холодно!!

Законослухняні Іванчуки вважали, що їх хата з краю. І не думали, і не гадали, що саме з їхнього краю хата загориться. Невже вони такі єдині?

Голова Громадського об’єднання «На грані» Тамара БОРОВИК 
За матеріалами http://www.bukinfo.com.ua 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews