Чернівчан попереджають про рибу з глистами на ринках міста

05.01.2019 21:22   Джерело: molbuk.ua
Опубліковано : Наталія Чернівецька

У Чернівцях місцевих жителів попередили про заражену рибу хек, яку продають на прилавках ринків.

Про це у Facebook-спільноті "СтопХам Буковина" повідомив користувач соцмережі Женя Сергеев, пише molbuk.ua
Він повідомив, що вже вдруге за місяць натрапив на рибу хек, в якій знайшов глисти.

«Перший раз купив на Калині всередині грудня, де знайшов глиста приблизно на 7 см. І на днях купив в магазині в місті, теж з ось такими подаруночками глистами, це лиш мені так пре?», - пише чоловік.

Як повідомили у Чорноморському рибоохоронному патрулі, гельмінти просто кишать у річковій, морській і навіть океанічній рибі. 

Насамперед у зоні ризику опиняються суші, роли і оселедець. Через людську необачність паразити можуть зробити решето зі шлунку і кишечника людини. Після цього з'являються небезпечні хвороби: коліти, гастрит, виразки шлунку і кишечника. Рибні гельмінти можуть становити реальну небезпеку для здоров’я і в деяких випадках навіть для життя людини, повідомили фахівці.

Водночас експерти впевнені, що відмовлятися від вживання цього корисного продукту не варто. 

«При дотриманні нормативів з приготування риби цілком реально уникнути зараження личинками/яйцями глистів. Зараженню можна запобiгти, якщо перед копченням чи в'яленням рибу потримати у 20-процентному розчинi солi не менше 14 днiв. Ефективнi також глибока заморозка риби та її термiчна обробка, адже личинки паразитiв гинуть при температурi вище 100 градусiв та нижче мiнус 25 градусiв. Глисти можуть паразитувати у кишкiвнику риби, iкрi, м'язах, тому їх не завжди можна побачити. Та й за зовнiшнiм виглядом наявнiсть чи вiдсутнiсть глистiв не встановиш. Тому порада одна – обов'язково добре просмажуйте та проварюйте рибу. Також рекомендується перед приготуванням вимочити рибу у розчинi 0,5-процентного оцту кiлька годин – личинки глистiв в такому випадку гинуть», - повідомили фахівці.

За матеріалами https://molbuk.ua 

null
 

 

null
 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: molbuk.ua