На Буковині суд оштрафував працівника ТЦК на 17 тисяч гривень через помилки під час мобілізації

Опубліковано:
23 Липня, 2026 о 08:56

Сокирянський районний суд Чернівецької області визнав винним військовослужбовця одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у недбалому ставленні до військової служби під час проведення мобілізаційних заходів. Посадовцю призначили адміністративне покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 тисяч гривень.

Повторно мобілізували військового

Як зазначено у матеріалах справи №722/1179/26, начальник групи розгляду та супроводження адміністративних правопорушень ТЦК неналежно виконав свої службові обов’язки.



Під час роботи з військовозобов’язаним чоловік повідомив посадовцю, що вже проходить військову службу. Однак працівник ТЦК не перевірив цю інформацію в державному реєстрі «Оберіг». У результаті військовослужбовця, який був мобілізований ще у липні 2024 року, повторно призвали на службу.

У матеріалах справи також зазначено, що на момент повторної мобілізації цей військовий перебував у статусі самовільного залишення частини (СЗЧ).

Не перевірив право на відстрочку

Крім цього, у травні 2026 року посадовець не перевірив наявність підстав для відстрочки у ще одного військовозобов’язаного. Попри подану заяву про надання відстрочки, чоловіка мобілізували.

Рішення суду

Обвинувачений на судове засідання не прибув, однак письмово визнав свою вину.

Суд визнав військовослужбовця винним у недбалому ставленні до військової служби та призначив адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 тисяч гривень.

Постанова суду наразі не набрала законної сили та може бути оскаржена в установленому законом порядку.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Судово-юридична газета
Теги: #Буковина, #відстрочка, #військовозобов'язані, #мобілізація, #Оберіг, #Сокирянський районний суд, #суд, #ТЦК, #Чернівецька область, #штраф





Статті

Інтерв'ю
“Чоловіки – мобілізовані, а в садах більше жінок працює”. Інтерв’ю з головою Недобоївської громади на Буковині Юзвою
10:51, 1 Травня, 2026

“Чоловіки – мобілізовані, а в садах більше жінок працює”. Інтерв’ю з головою Недобоївської громади на Буковині Юзвою

Блоги

ТОП новини Буковини: