Чернівчанин став гідом екоакції на схилах Говерли і Петроса (фото)

10.05.2019 11:15   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Понад 30 учасників взяли участь в екоакції і прибрали сміття на схилах Говерли і Петроса. Одним з трьох гідів походу став чернівецький журналіст і гірський гід Олексій Пономаренко.

Організувала похід і об’єднала охочих зробити гори чистішими перша українка, яка підкорила Еверест Ірина Галай і клуб туристів «Кулуар». Проживали активісти у підніжжя гір, звідки йшли на Говерлу 8 кілометрів та 1200 метрів набору висоти, а на Петрос з тим же набором висоти – 10 кілометрів.

null
Фото: Олексій Пономаренко

Два дні учасники виходили о 5 ранку, під рясний дощ піднімалися на засніжену вершину, а на зворотньому шляху прибирали сміття. Усього за акцію вдалося зібрати понад 60 мішків непотребу.

Олексій як гід забезпечував підойм на вершини та усі організаційні моменти, пов'язані з екоакцією. Чернівчанин уже не вперше бере участь у подібних заходах і має досвід їхнього проведення. Сміття опісля зі схилів знесли вниз, звідки його на транспорті забрали лісники.

null
Фото: Олексій Пономаренко

"Коли ми після сходження на Говерлу на зворотньому шляху почали збирати сміття, я зрозумів, що саме ці люди тут і зараз роблять більше для країни ніж деякі політики за 5 років просиджування штанів у Верховній Раді.

Якщо чесно, то думав усі візьмуть собі потрохи сміття і чисто символічно знесуть легенькі мішки донизу. І знаючи про те, що лишають після себе на стоянках бидлотуристи, був переконаний, що учасники екопоходу не будуть порпатись в тому. Мені соромно, що я настільки помилявся. Усі тягли важелезні брудні мішки зі сміттям: і тендітні дівчата, і кремезні хлопці", - написав Олексій у мережі "Фейсбук".

null
Фото: Олексій Пономаренко

За матеріалами "Чернівецького променя".

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews