Хто з надавачів послуг у Чернівцях буде нараховувати пеню за комуналку?

22.06.2019 15:10   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Не всі надавачі комунальних послуг нараховуватимуть пеню за комунальні борги, бо вважають, що вона не є ефективною.

Про це кореспонденту molbuk.ua повідомили у комунальному підприємстві "Чернівціводоканал", "Чернівецькій енергетичній компанії" та "Чернівцігаз збут".

За новим законом про житлово-комунальні послуги, боржники за комуналку будуть сплачувати пеню. Її ввели з першого травня 2019 року.
У міністерстві соціальної політики пояснили, кому доведеться сплачувати пеню за комунальні борги.

“Пеню введено тільки з першого травня, і стосується вона лише боргів, які з’явилися після цієї дати. Фактично, штрафи почнуть діяти тільки після 10 червня, за підсумком травневих нарахувань”, – розповів гендиректор директорату сім’ї та соцпідтримки міністерства Віталій Музиченко.

Самі надавачі комунальних поки що пенею не лякають і кажуть, що до боржників переважно будуть застосовувати більш дієві заходи – відключення за борги. 

“Водоканал, відповідно до закону про надання комунальних послуг, нараховуватиме пеню. Нарахування пені буде здійснюватися за певним розрахунком. Наприклад, на тисячу гривень боргу пеня буде становити 25-30 гривень. Щоправда, не готовий сказати, коли саме про нарахування пені буде вказано у платіжках. Будемо вводити норму "пеня" поступово”, – сказав заступник начальника "Чернівціводоканалу" Ярослав Цуркан.

У водоканалі пояснюють, що пеню будуть нараховувати злісним боржникам.

“Не будемо застосовувати пеню до тих, хто не сплатив останні місяць, два, три. Це розглядаємо як поточні борги. У разі боргу від тисячі до п’яти тисяч гривень абонентний відділ буде відключати боржників від водопостачання, бо це більш ефективний спосіб”, – каже Я. Цуркан. 

У Чернівецькій обласній енергетичній компанії від нарахування пені боржникам відмовилися. Тут зазначили, що не будуть нараховувати жодної пені, бо немає механізму розрахунків. Крім того, зважили на складну ситуацію населення щодо оплати комунальних послуг. 

"У нас передбачені методи впливу на споживачів-боржників. Згідно із законом, маємо право відключити від енергопостачання боржника, якщо він не сплачував за послугу понад місяць. Тобто за два місяці боргу відключають електрику", – зазначили у Чернівецькій обласній енергетичній компанії. 

У прес-службі "Чернівцігаз Збут" повідомили, що в платіжках за травень, нарахування пені немає, адже після отримання рахунків 10-15 червня, споживачі газу мають здійснити розрахунки за використане блакитне паливо до 25 червня. Тільки тоді буде зрозуміло, яка заборгованість залишилася не сплаченою населенням за травень, і тільки тоді відбуватиметься нарахування пені. Водночас газовики констатують, що заборгованість населення зростає. Наразі вона складає понад 606 млн грн, а у 2018 році була 346 млн грн.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews