У Чернівецькій облдержадміністрації обговорили реформу децентралізації

01.11.2019 19:12   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Першого листопада 2019 року в облдержадміністрації експерти, представники районів, депутати обговорили варіанти удосконаленого адміністративно-територіального устрою районного рівня Чернівецької області.

Під час заходу було обговорено підходи та критерії згідно яких відбуватиметься реформа на субрегіональному рівні.

Як зауважив д.е.н., завідувач кафедри державного управління Українського католицького університету Віктор Борщевський: «Реформування адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні сьогодні є одним з основних пріоритетів нашої держави, оскільки від його успішного завершення залежить загальний успіх не лише децентралізації влади, але й інших важливих реформ, насамперед освітньої та медичної».

Укрупнення районів – потреба, яка виникла через динамічний процес формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Існуючі місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування втрачають підстави для здійснення визначених законом повноважень – ці повноваження здійснюються відповідними об’єднаними територіальними громадами.

Зараз повноваження та функції в межах одного й того ж району дублюються різними інституціями влади. Неефективно витрачаються кошти державного (РДА) та відповідних місцевих (районних) бюджетів на утримання управлінського апарату.

Крім того, несистемне та несинхронізоване формування мережі територіальних органів центральних органів виконавчої влади призводить до того, що житель одного й того ж населеного пункту району для отримання відповідних послуг у кожному міжрайонному територіальному підрозділі ЦОВВ змушений їхати у різні місця області.

На думку асистента кафедри фінансів і кредиту ЧНУ ім. Ю. Федьковича, експерта Малопольської школи публічного адміністрування Романа Жебчука, з огляду на необхідність формування умов для збалансованого розвитку території, географічні особливості ( значні площі мають гірський характер) та етно-культурний склад населення регіону важливим є корегування пропонованого профільним Міністерством варіанту субрегіонального із врахуванням вказаних особливостей, зокрема збільшення кількості районів та можливе виокремлення м.Чернівці як міста - обласного центру.

Проект нового районного поділу Чернівецької області, який запропонували експерти, враховує такі критерії, як чисельність населення, загальну площу території, адміністративний центр та критерії його визначення, кадрову, інфраструктурну та фінансову спроможність органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади здійснювати визначені законом повноваження у повному обсязі.

Загалом новий районний поділ має на меті упорядкувати систему органів влади – як виконавчої, так і місцевого самоврядування – на відповідній території для ефективного забезпечення ними відповідного просторового соціально-економічного розвитку. Це сприятиме якісному, доступному наданню жителям публічних послуг, визначених законодавством.

Після обговорення пропозицій нового районного поділу, підготовлених в рамках проекту, який реалізовує Центр політико-правових реформ за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, узагальнений варіант удосконалення субрегіонального рівня в Україні буде скерований до Міністерства розвитку громад та територій України.

Експертна думка буде враховуватися під час підготовки проекту Закону України щодо адміністративно-територіального устрою України,  розроблення та прийняття якого заплановані на ІV квартал 2019 – І квартал 2020 року.

За матеріалами ЧОДА
 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews