Буковинці уклали контракти у військових частинах ЗСУ

25.11.2019 22:12   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Від початку 2019 року понад шість сотень буковинців уклали контракти у військових частинах Збройних Сил України. В більшості з них є досвід служби та участі в бойових діях, та чимало й тих, хто раніше не мав справи з армією.  

Попри відсутність військового досвіду чоловіки та жінки мають можливість в короткий термін здобути військово-облікову спеціальність і розпочати військову кар’єру. Відтак, після підготовки в навчальному центрі тривалістю до 3-х місяців військовослужбовець направляється до місця служби.

Варто знати, що військові частини пропонують поряд із бойовими посадами й такі, що тісно пов’язані з цивільними. Це дозволяє реалізувати себе в армії медикам, фінансистам, кухарям, водіям тощо. До того ж можна обирати – службу в бойових військових частинах, або небойових, тобто в частинах забезпечення, складах, арсеналах, полігонах, навчальних центрах.

Сьогодні пріоритетними для комплектування військовими частинами є 80 окрема десантно-штурмова бригада, підрозділ якої розташований в Чернівецькій області та 24 окрема механізована бригада імені Короля Данила, що на Львівщині.

Грошове забезпечення солдата першого місяця служби в цих військових частинах складає від 12000 грн. та від 10200 грн. У районі операції Об’єднаних сил військові отримують додатково 6500 грн. та 17000 грн. перебуваючи на другій та першій лініях. У зв’язку зі специфікою виконання завдань десантники отримують більше, але й при відборі на службу кандидати повинні відповідати вищим вимогам.

\Загалом розмір грошового забезпечення військовослужбовця залежить від вислуги, звання та займаної посади. До прикладу, командир роти отримує в середньому від 16000 грн. в пункті постійної дислокації та від 33000 грн. на передовій в зоні ООС. В десантно-штурмовому підрозділі відповідно від 18500 грн. та від 35500 грн.

Військові отримують підіймальну допомогу при укладанні контракту, щорічні виплати на оздоровлення, а також розв'язання соціально-побутових питань. Для них передбачене безкоштовне речове та продовольче забезпечення, медичні послуги та санітарно-курортне лікування. Проживання в гуртожитках також є безкоштовним, а в разі оренди житла, виплачується компенсація за винайм.

Окрім цього, контрактник отримує значну кількість різних переваг: від пільг на комунальні послуги і до участі в міжнародних миротворчих місіях, про які детально можна дізнатись у військових комісаріатах.

Обрати військову службу — означає обрати почесну справу, яка гарантує безпеку нашим громадянам, а також підтримати бійців, які перебувають на фронті від початку війни, ставши пліч-о-пліч поряд з ними.

Тим, хто прийняв рішення стати військовослужбовцем, необхідно звернутись до військового комісаріату, пройти співбесіду, підтвердити придатність за станом здоров’я та визначитись за допомогою фахівців щодо майбутньої спеціальності та місця служби.           

Звертайтеся до Чернівецького обласного військового комісаріату за адресою: м. Чернівці, вул. Кобилянської, 32, або до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку.

Телефони: 0509480349, (0372) 524349.

За матеріалами ЧОДА

 
 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews