Хід конем: як Продан стане мером Чернівців?

07.02.2020 21:49   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Вибори мера Чернівців не за горами.

Логіка мерської кампанії 2020 р. в Чернівцях робить неуникним дострокове припинення повноважень Олексія Каспрука. На місцевих виборах секретар міської ради Василь Продан робитиме мерську ставку на свою дружину, колишнього народного депутата Оксану Продан, яка влітку 2019 р. балотувалась по чернівецькому округу і зняла свою кандидатуру de facto на користь представниці «Слуги народу» Олени Лис. У 2020 р. на посаду міського голови Оксана Петрівна, вірогідно, йтиме також як самовисуванець — і, вочевидь, буде розраховувати на зустрічний жест від «Слуги народу» по невисуванню конкуруючого партійного кандидата на 201 окрузі.

З огляду на падіння рейтингів «Слуги народу», ми не виключаємо, що група «Рідне місто» з цього питання досягне компромісу з Офісом Президента — і що попередні перемовини ведуться вже сьогодні. Перемога Оксани Продан дозволить Києву отримати лояльного мера в Чернівцях, не витрачаючись на власну виборчу кампанію — і в подальшому зосередити всю повноту влади в регіоні, одночасно обмеживши вплив опального підприємця Іллі Павлюка, чиї взаємини з Володимиром Зеленським уже давно стали прохолодними.

В цьому сенсі Оксана Продан фактично буде кандидатом влади. Це значить, що для ефективної виборчої кампанії Оксані Петрівні буде необхідна — влада. Не лише мовчазна підтримка депутатської більшості, але й зачистка поля від головного конкурента — діючого мера Олексія Каспрука. Якщо припинення його повноважень не підтвердить Верховний суд, то на початку весни Чернівецька міська рада вдруге відправить скандального мера у відставку. Цим жестом давши Оксані Продан carte blanche на спішну трансформацію міста в команді секретаря Василя Продана і директора департаменту ЖКГ Володимира Бешлея.

Джерело: times.cv.ua

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews