«Безпечне молоко – дітям Буковини»: в ОДА працюють над новим проєктом

11.02.2020 19:12   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Пілотний проєкт із такою назвою розробляють у Чернівецькій обласній державній адміністрації. Його мета – забезпечення навчальних закладів та дитячих дошкільних установ області якісним та безпечним молоком. 

У рамках проєкту планують закупляти у господарствах області молоко коров’яче не нижче 1 ґатунку (згідно ДСТУ 3662:2018). 

Пастеризувати та пакувати (згідно ДСТУ 266 :2010. Молоко коров’яче питне) його будуть на молокопереробних підприємствах Буковини, а опісля реалізовувати у навчальних закладах.

Пакуватимуть молоко під регіональним брендом – із відповідним маркуванням та деталізацією якості продукції. Це зробить буковинське молоко упізнаваним та дозволить уникнути підробок. Якість та безпечність продукції контролюватиме ГУ Держпродспоживслужба Чернівецької області. Оскільки виробництво буде локальним, це дасть можливість оперативної та доступної  перевірки.

За словами заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олексія Бойка,завдяки цьому проєкту діти зможуть споживати безпечні та якісні молочні продукти.

– Молоко будуть закупляти в господарствах, благополучних щодо інфекційних та інвазійних захворювань. Виготовлятимуть продукцію на підприємствах лише Чернівецької області, в яких є наявні експлуатаційні дозволи та які працюють під контролем ГУ  Держпродспоживслужби, а, при потребі, – під наглядом представників влади та громадськості – запевняє Олексій Бойко. 

Крім того, закупівля молока безпосередньо у місцевих регіональних виробників дозволить здешевити цю якісну продукцію,  прискорити терміни постачання молока в освітні заклади, покращити в загальному ситуацію в галузі тваринництва області. Системна робота у цьому напрямку допоможе збільшити поголів’я корів та обсяги виробництва молока вищого ґатунку, що сприятиме підвищенню закупівельних цін на молоко, створенню нових робочих місць, підтримати буковинських підприємців-суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з виробництвом та переробкою молока і молочних продуктів, та збільшити надходження до місцевих бюджетів.

Як розповіла радниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Райлян, вона разом із начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександром Александрюком побувала на фермерських господарствах Буковини. Більшість із них реалізують  свою продукцію до інших областей, що призводить до зменшення валових регіональних показників та сировинного ринку для молокопереробних підприємств, а в той час Буковинські переробні підприємства працюють на межі рентабельності, простоюючи через потребу якісної сировини.

– Приємно вразило, що фермерські господарства давно мріяли про подібний проєкт, адже прагнуть забезпечувати дітей якісною продукцією. Нещодавно дружина Президента України Олена Зеленська ініціювала впровадження в українських школах програми «Склянка молока». Звісно ж, це молоко має бути найвищого ґатунку, що і передбачено нашим проєктом, – зазначила Наталія Райлян.

Вона також розповіла, що вже організовано ряд  зустрічей із виробниками молочних продуктів та постачальниками в навчальні заклади, котрі погодилися до співпраці та внесли свої пропозиції щодо якісного забезпечення продукції в регіоні.

– Пілотний проєкт, який ми розпочали, дасть фермерам майданчик для збуту своєї продукції. У перспективі ми зможемо поставляти у навчальні заклади не лише молоко, а й іншу молочну продукцію – сир, масло, – пояснює Наталія Райлян. – Взаємодія бізнесу та влади сприятиме розвитку нашого регіону.

За матеріалами ЧОДА

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews