Мінкульт зафіксував факти зникнення ікон з Києво-Печерської лаври

28.04.2020 08:32   Джерело: Укрінформ
Опубліковано : Новини Буковини

Під час інвентаризації Києво-Печерської лаври перевірка виявила зникнення деяких ікон. Про це заявив міністр культури Євген Нищук у відповідь на прохання прокоментувати дії Мінкульту для запобігання вивезення культурних цінностей з України в ефірі телеканалу "Прямий".

"Так, до нас надходили і депутатські звернення, і звернення від людей. Ми вже частково повну інвенаризацію зробили, повні звіти нам зараз надсилають. Є деякі втрати ікон з Києво-Печерської лаври. Ми про це окремо будемо робити брифінг. Я попередньо про це кажу, щоб потім не "висіпували з контексту" і не казали про заяви. Так, ми робили ці звірки", - зазначив він.

Міністр припустив, що вивезення згаданих цінностей могло відбутись ще в період до 2003 року.

"Зараз на базі цієї звірки йдуть кримінальні провадження. Вся документація направляється в правоохоронні органи", - зауважив Нищук.

Раніше повідомлялося про проведення Міністерством культури України перевірки святинь, які знаходяться у Києво-Печерській лаврі.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Укрінформ