Буковинців застерігають від купання у стоячих водоймах: небезпека захворіти на лептоспіроз

23.07.2020 08:28   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Під початку року в області на лептоспіроз захворіла 1 людина, торік за цей період занедужало 4 людей.

Буковинців попереджають про небезпеку захворіти на лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Переносниками лептоспір у природі є гризуни (щури, миші), а також свині, рідше – велика худоба та собаки.
 
Зараження людей відбувається через ушкоджену шкіру та слизові оболонки під час купання у водоймищах зі стоячою водою, при вживанні сирої води із природних водойм, молока та м’яса заражених тварин, при контакті із інфікованими тваринами.
 
– Вчасно не розпочате лікування призводить до ураження нирок, печінки, менінгіту, навіть смерті. Захворюваність на лептоспіроз сезонна, зростає влітку і восени, більшість випадків виникає в серпні-вересні, – розповідає завідувач відділу ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Юрій Падурару. – Захворювання виникає у період від 7 до 14 днів після зараження. Починається гостро, з проявів начебто звичайної застуди: підвищення температури тіла до 39-39,5 °C, яка зберігається у наступні 6-10 днів. Хворі скаржаться на сильну загальну слабкість, біль голови, нудоту, блювоту. Дуже характерною ознакою є сильні болі в м'язах, особливо в литкових. Хворий має характерний зовнішній вигляд: обличчя та склери гіперемовані, кон’юнктивіт, на слизових губ та носа можливий герпетичний висип, іноді виникають носові кровотечі. Можлива поява жовтяниці.
 

Під початку року на Буковині на лептоспіроз захворіла 1 людина, торік за цей період занедужало 4 людей. Ризик захворіти на лептоспіроз в області зберігаються, оскільки, за результатами моніторингу циркуляції збудників в об’єктах довкілля, інфікованих лептоспірами гризунів виявлено на всіх адміністративних територіях області.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews