Січневий локдаун в Україні: на купівлю низки товарів буде заборона

05.01.2021 09:31   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська
Посилений карантин триватиме до 24 січня 2021 року.
 
Від 8 січня в Україні запроваджується локдаун через поширення коронавірусу в Україні. На цей період супермаркетам заборонили продавати побутову хімію, одяг, пресу та інші товари повсякденного вжитку. В Американській торговельній палаті це назвали обмеженням прав споживачів.
 
Відповідну заяву оприлюднили на сайті Американської торговельної палати в Україні.
 
Посилений карантин триватиме до 24 січня 2021 року. На цей період дозволено продавати лише:
  • продукти харчування;
  • лікарські засоби;
  • вироби медичного призначення;
  • засоби гігієни;
  • засоби зв’язку;
  • корми, ветеринарні препарати, насіння;
  • засоби захисту рослин.
Інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою.
 
У Палаті пояснюють, що навіть у супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання тощо.
 
Для виконання постанови Кабміну супермаркети будуть змушені або закривати відповідні відділи на території, або забороняти продаж під час розрахунку на касі.
 
На думку компаній-членів Палати, таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій у магазинах, – коментують вимоги в АТП.
 
Оскільки споживач має рівний доступ до всіх товарів у торговельному закладі, обмеження продажу в Палаті називають нелогічним та вказують на можливі додаткові збитки від такої норми та невдоволення споживачів.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews