Знову у боргах? Чернівці можуть залишитися без тепла

21.01.2021 22:09   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

У Чернівцігаз зазначають, якщо МКП «Черінвцітеплокомуненерго» не розрахується, будуть звертатися до суду.

Станом на січень 2021 року борг МКП «Черінвцітеплокомуненерго» за розподіл газу перед АТ «Чернівцігаз» перевищив 35 млн грн. На 1 лютого, сума заборгованості тепловиків прогнозовано збільшиться до рекордних 50 млн грн. Такі масштаби ухилення від оплати послуг Оператора ГРМ провокують накопичення заборгованості по всьому ланцюжку доставки газу та ставлять під загрозу стабільності газопостачання регіону загалом. Про це повідомили у пресслужбі АТ «Чернівцігаз».

Газовики зазначили, що через постійні порушення договірних відносин, «Чернівцігаз» ще в листопаді 2020 року звернувся до «Чернівцітеплокомуненерго» з вимогою самостійно припинити відбір газу. Підприємство було повідомлено, що в разі невиконання цієї вимоги, згідно з Кодексом ГРМ щомісяця до суми боргу додатково буде нараховуватися сума компенсації. В грудні 2020 року такі донарахування склали 4,3 млн, на кінець січня додадуться ще 8,2 млн грн. Така сума компенсації буде нараховуватися комунальному підприємству до припинення споживання газу або погашення заборгованості, як того вимагає законодавство.

«На перше лютого заборгованість тепловиків зросте до рекордних 50 мільйонів гривень. Для порівняння, обсяг інвестицій, який передбачений Планом розвитку газорозподільних мереж на 2021 рік складає 37,7 млн грн. Така ситуація є неприпустимою. І якщо найближчим часом не буде суттєвих змін, ми звернемося до суду за примусовим стягненням боргу, що в свою чергу призведе до нарахувань пені та штрафів та ускладнить фінансове становище комунального підприємства», - пояснює комерційний директор АТ «Чернівцігаз» Дмитро Голубченко.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews