Цьогоріч на оздоровлення дітей у Чернівецькій області виділено понад 11 мільйонів гривень

Громади зможуть самостійно оплатити оздоровлення та відпочинок дітей

03.04.2021 10:30   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

Громади Буковини зможуть самостійно оплатити оздоровлення та відпочинок своїх маленьких мешканців, а табір чи санаторій для них обиратимуть батьки. Такий механізм в області запровадили уперше.

Раніше кошти для цих потреб виділяли централізовано, а їхнє використання було пов’язане із певними бюрократичними процедурами. Цьогоріч фінанси розподілять між громадами. Регіональну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2025 роки днями затвердила Чернівецька обласна рада.

– Ми впровадили реальні інструменти децентралізації – передаємо весь фінансовий ресурс для оздоровлення на місця. Відтепер батьки вирішуватимуть, в яких закладах відпочиватимуть їхні діти, а громади будуть адмініструвати цей процес. Водночас ТГ мають чітко усвідомлювати, що, окрім коштів, вони отримають і відповідальність. Адже дітки повинні бути під опікою і забезпечені якісними соціальними послугами, – пояснила заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак.

За її словами, громади можуть на свій розсуд вирішувати: закупляти для всіх послуги оздоровлення чи укладати тристоронні угоди за участю батьків і для кожної дитини. Вибирати дозволено будь-який заклад відпочинку, в тому числі і за межами області.

Цього року на оздоровлення дітей в області виділено близько 11,6 мільйона гривень.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews