Близько тисячі буковинських дітей пільгових категорій уже відпочили у оздоровчих закладах на території області

26.07.2021 17:43   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців
Близько тисячі буковинських дітей пільгових категорій уже відпочили у оздоровчих закладах на території області, це 68% від загальної кількості тих, хто може скористатися такою послугою. Про це під час брифінгу розповіла заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак. 
 
За її словами, цього року Буковина уперше в Україні реалізувала новий механізм фінансування літнього відпочинку для пільговиків. Між територіальними громадами для цих потреб розподілили близько 11,6 мільйона гривень, які виділили за відповідною регіональною програмою. Тож ТГ могли самостійно оплатити оздоровлення своїх маленьких мешканців, а табір чи санаторій для них обирали батьки. Послугу закуповували не через тендерні процедури, а за тристоронньою угодою між громадою, батьками та закладом, у який поїде дитина.
 
– Це позитивні зміни, адже вони дають змогу батькам обрати для своїх діток хороший табір, а не той, що виграв тендер. Не секрет, що заклади часто здешевлюють послуги, щоб перемогти у торгах, і це негативно впливає на якість та ефективність оздоровлення, – зазначила Наталія Гусак. 
Заступниця голови ОДА також розповіла, виділені на оздоровлення дітей кошти уже використали 24 громади. Між тим, є ТГ, котрі ще не відправили на відпочинок жодного маленького мешканця – Кадубовецька, Карапчівська, Конятинська, Горішньошеровецька. Лише 40% фінансування витратила Чернівецька громада, тобто із 200 запланованих пільговиків оздоровила тільки 92. Наталія Гусак закликала ці ТГ посилити роботу у даному напрямку.
 
Крім того, вже 214 буковинців побували цього року у таборах «Артек» та «Молода гвардія». Путівки для них придбали за кошти з державного бюджету.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews