В Україні офіційно запрацювали е-лікарняні: як їх отримати

02.10.2021 07:38   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

Із 1 жовтня всі заклади охорони здоров'я видаватимуть електронні лікарняні. Про це інформує Міністерство цифрової трансформації України.

У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних. За цей час вдалось підключити майже всі українські лікарні, сформувати майже мільйон е-лікарняних та навчити лікарів правильно їх формувати.

Як отримати е-лікарняний?

  • Лікар ставить вам діагноз та оформляє лікарняний у реєстрі ЕСОЗ.
  • Про це ви отримаєте смс-повідомлення.
  • Ще за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду і там формується лікарняний – це саме той документ, за яким нараховуються виплати.
  • Роботодавець зможе побачити ваш лікарняний на порталі ПФУ.
  • Щоб закрити лікарняний, йти повторно до лікарні не потрібно, адже медвисновок відкривається при першому огляді лікаря одразу на весь період (із закритою датою).

Жодних черг, бюрократії та корупції.

Проєкт реалізується Мінцифрою спільно з Міністерство охорони здоров'я України, НСЗУ Національна служба здоров'я України, Міністерство соціальної політики України, Фонд соціального страхування України, Пенсійний фонд Українита за підтримки Програма EGAP, що виконується Фонд Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews