Ділки за 4500 доларів переправляли до ЄС осіб призивного віку. СБУ викрила канал

05.04.2022 15:52   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

 

Щотижня співробітники СБУ здійснюють близько 300 перевірок підозрілих осіб щодо причетності до диверсійно-розвідувальних груп.

Вони викрили канал незаконного переправлення через кордон осіб, які підлягають призову у військовий час. Зловмисники пропонували чоловікам, які бажали уникнути мобілізації, допомогти потрапити до країн ЄС нелегально – поза пунктами пропуску на ділянках так званого «зеленого кордону». Коштувала така «послуга» 4500 доларів США.

СБУ закликає власників IP-камер та міні-АТС обмежити онлайн-трансляцію відео українських населених пунктів там, де це можливо, терміново змінити паролі доступу до технічних засобів та переглянути налаштування безпеки телекомунікаційного обладнання.

Звернення від СБУ:

  • Українцям почали приходити електронні листи із темою «Нова програма для запису в журнал». Вона викрадає паролі та файли, тому якщо ви отримали таке повідомлення не відкривайте його, а негайно повідомляйте про це на пошту cert@cert.gov.ua.
  • Звертаємось до вимушених переселенців – не спішіть повертатися у свої домівки. Окупанти замінували чимало територій, поки що це небезпечно.
  • Якщо ви побачили підозрілих осіб, транспортні засоби, якими вони пересуваються, предмети, які вони залишають, фотографуйте та надсилайте за номером 068 066 35 68. Також сюди можуть звертатися вимушені переселенці, які потерпіли від збройної агресії ворога.
  • Офісом Генерального прокурора створено головну платформу збору доказів злочинів РФ – warcrimes.gov.ua, куди можна подавати інформацію. Якщо вам заподіяли шкоду ви матимете статус потерпілого, а також право на відшкодування матеріальних збитків.
  • Якщо ви почули, навіть віддалено, звуки схожі на вибух, не потрібно одразу писати про це у соціальних мережах, дочекайтеся офіційної інформації з перевірених джерел.

Речниця СБУ в Чернівецькій області Леся Федоренко.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews