Максим Кияк

Максим Кияк

експерт Ради зовнішньої політики "Українська Призма", кандидат філософських наук, дипломат

Завдання окупанта - дискредитувати Україну та ЗСУ

Теракт росії в Оленівці є квінтесенцією брехні

03.08.2022 08:24   Джерело: CvNews
Автор : Максим Кияк

Завдання російських окупантів сьогодні – посіяти агресію, викликати гнів, дискредитувати Україну та ЗСУ. Підтвердженням цьому є теракт в Оленівці, внаслідок якого загинули українські військовополонені.

Теракт росії в Оленівці є квінтесенцією брехні. Завданням окупанта у цій ситуації є посіяти агресію, викликати гнів, вплинути на постачання зброї, дискредитувати Україну та ЗСУ. Росія поводиться у традиційній для себе манері: замовчує та заплутує.  Схожим чином вона чинила, коли збила літак MH-17 якраз вісім років тому.

Прикладом цинічної інформаційно-психологічної спецоперації є й офіційна заява  російського Міноборони щодо вибуху в Оленівці. Її було опубліковано через понад добу після теракту. Очевидною метою цієї заяви є перекласти відповідальність за злочин на Україну, мовляв, це ми обстрілюємо самі себе. Цікаво, що російська дезінформація від лютого майже  не використовує термін «Україна», натомість застосовує такі слова, як: «український удар», «українські військові». Цим вона, зокрема, демонстративно заперечує будь-яку можливість існування нашої держави. Це лише один із прикладів жонглювання словами росією, яким та системно займається. Кумедно, але у своїй заяві Міноборони рф стверджує про «моральну відповідальність за криваву бійню в Оленівці Зеленського, його злочинного режиму і Вашингтону». Саме так, російське людиноневасницьке Міноборони заговорило про мораль. Орвелл би плакав.

Теракт в Оленівці окупанти намагаються використати, щоби посіяти розбрат між владою та військовослужбовцями. Для цього вони записують сюжети та інтерв’ю з нашими полоненими з Азовсталі. На внутрішню авдиторію росія повідомила про те, що дозволила «з барського плеча» доступ представників ООН і Червоного Хреста до місця злочину в Оленівці. Насправді ж представників міжнародних організацій туди не пропустили. І не збираються. Бо росіі вигідно чинити свої злочини у темряві незнання, а брехня – це її друге ім’я та друга натура.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews