«Кроками Йозефа Ляйцнера»: новий туристичний маршрут розповідає історію архітектури Чернівців (ФОТО)

23.08.2022 15:03   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців
Ініціатива та розробка нового маршруту належить відділу туризму департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради.
 
Новий туристичний маршрут включає 9 локацій. На кожній турист ознайомлюється з архітектурними шедеврами Йозефа Ляйцнера, який був автором проектів десятка будівель старих Чернівців. Серед яких - навчальні заклади, лікарські установи, колишні банки та музеї, а також одна з туристичних родзинок міста - Костел Найсвятішого Серця Ісуса. Початкова точка маршруту - колишня Вища промислова школа (нині -ЗОШ №4), крайня – Університетський інститут (нині – юридичний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича).
 
- Створюючи цей маршрут, наші фахівці передусім мали на меті продемонструвати інший погляд на архітектурні Чернівці - показати ті локації, які не входять до стандартних оглядових екскурсій. Водночас, ми прагнули комусь відкрити, а комусь нагадати про таку відому особистість, як Йозеф Ляйцнер. Адже його значимий вклад в розбудову архітектурного обличчя нашого міста є неодооціненим, - розповідає директор департаменту соціально-економічного розвитку та статегічного планування міської ради Сергій Бостан.
 
Під час презентації учасники випробували новий туристичний маршрут. Окрім того, що екскурсанти дізнались про Йозефа Ляйцнера та його внесок в архітектурну спадщину Чернівців, кожен – отримав карту маршруту та листівку з неоготичним костелом на згадку. А найактивніших та найдопитливіших учасників відзначили презентами.
Отримати карту маршруту можна у нашому туристично-інформаційному центрі, що на Центральній площі, 1.
 
Довідково
 
Архітектор та інженер Йозеф Ляйцнер після переїзду до Чернівців впродовж 17 років був директором Вищої державної промислової школи, в якій підготували плеяду архітекторів та будівельників. А ще саме Ляйцнер був ініціатором створення і першим директором Буковинського промислового музею (на базі якого пізніше був створений обласний краєзнавчий музей). 43 роки свого життя він віддав улюбленій справі і мав гарні заслуги у напрямку піднесення промислового та комерційного навчання не лише на Буковині, але й у всій Австрійській державі. Ляйцнер проживав у Чернівцях до останнього подиху. 22 серпня – 127 роковини його смерті.
 
 
 
 
 
 
 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews