Чернівецька фірма без власної техніки з переплатою відремонтує шелтер у Хотині

31.07.2023 19:45   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Хотинська міська рада уклала угоду вартістю 19,6 млн грн на ремонт будівлі для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з чернівецькою компанією «Дор-буд Інвест СВ».

Як свідчить аналіз NGL.media, ця компанія не лише не має власної техніки для ремонту, але й суттєво завищила кошторисну вартість цілої низки будівельних матеріалів.

Це далеко не перший заклад подібного типу, який працюватиме у Хотині. В середині липня міська влада уже прозвітувала про відкриття двох шелтерів для ВПО. ТОВ «Дор-буд Інвест СВ» стало єдиним учасником оголошених хотинськими комунальниками торгів. За відсутності конкуренції, міськрада змогла номінально зекономити лише 286 тис. грн (1,4% від очікуваної вартості ремонту).

Проте виявлені NGL.media приклади завищення вартості будматеріалів свідчать, що насправді замовник переплатить не менше 4 млн грн. Відповідно до техзавдання підрядник має провести капітальний ремонт одноповерхової будівлі у Хотині.

Йдеться про перекладання покрівлі, заміну вікон і дверей, ремонт підлоги та стін, монтаж нової сантехніки та освітлення, зовнішнє оздоблення будівлі та благоустрій території. Усе це має бути завершено до кінця цього року. Проаналізувавши наданий ТОВ «Дор-буд Інвест СВ» кошторис, ми виявили чимало цін, які у кілька разів перевищують ринкові. Загалом на будівельні матеріали підрядник планує витратити 14,45 млн грн, хоча лише за 15 найбільш витратних позицій (загалом у кошторисі 215 позицій) кошторису замовник переплатить 4 млн грн.

 Прикметно, що власної техніки, необхідної для виконання підряду, у ТОВ «Дор-буд Інвест СВ» нема – котки, навантажувачі, трактори, екскаватори та інше надаватиме ТОВ «Хозхімсервіс», яке належить Аллі Кізіменко з Лиману.

Її чоловік Олег Кізіменко, за даними ЗМІ, працював в окупаційній адміністрації Севастополя. У вересні 2018 року йогоарештували у Херсоні за підозрою в держзраді і того ж року засудили на п’ять років умовно за сепаратизм.

Власником чернівецького ТОВ «Дор-буд Інвест СВ» є Любомир Зуляк, якому також належить ПП «Кронос БМ» у Хотині.

Керівником «Дор-буд Інвест СВ» вказаний Сергій Николайчук, який до переходу в бізнес працював чиновником Чернівецької ОДА і в 2019-му балотувався до Верховної Ради від партії «Громадянська позиція». Контактний мобільний телефон «Дор-буд Інвест СВ» також використовує ГО «Вогнем і мечем» співзасновником якої є згаданий Сергій Николайчук.

Компанія «Дор-буд Інвест СВ» є досвідченим учасником публічних закупівель, попри те, що фігурувала у кількох кримінальних справах. З моменту впровадження Prozorro у 2016 році компанія отримала уже 100 бюджетних підрядів на 232,4 млн грн.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews