Лісівники Буковини планують зібрати кілька тонн жолудів

26.10.2023 17:19   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

Лісівники Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини розпочали збір жолудя. План на осінь – 50 тонн. Збір насіння певних груп деревних порід має свої особливості. Велике насіння дуба збирають після його опадання.

Спочатку опадають порожні та пошкоджені плоди, дещо пізніше – здорові та високоякісні. Саме зараз осипається жолудь, який уже гарно дозрів і найкраще підходить для створення майбутніх дубових лісів.

“Забезпечення лісових господарств високоякісним насінням з цінними спадковими властивостями можливе за наявності постійних лісонасінних баз. Жолудь лісівники беруть із найкращих дерев. Щоб у майбутньому насадження були більш стійкими до змін клімату, менш вразливими для шкідників та пожеж”, – повідомляють на сторінці у соцмережі ДП “Ліси України”.

Робота лісівників включає не тільки збір насіння, але й його подальшу обробку та зберігання. Це важливий процес для якісного відновлення дубових лісів, які є домінантними в багатьох районах Подільського офісу. Частину жолудя лісівники висівають одразу восени у посівне відділення. А частину навесні – у лісових розсадниках та селекційно-насінневих комплексах. 
 
Жолуді. Фото Ліси України
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews