Помер співавтор Акта проголошення державної незалежності України

04.12.2023 12:19   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

У віці 87 років 3 грудня помер співавтор Акта проголошення державної незалежності України Леонтій Сандуляк.

Про це повідомили у Чернівецькій обласній раді.

"На 87 році життя відійшов у засвіти Леонтій Сандуляк — перший надзвичайний повноважний посол України в Румунії, співавтор Акта проголошення державної незалежності України. Почесний громадянин міста Чернівці", — мовиться у повідомленні.

Леонтій Сандуляк був першим доктором медичних наук, професором із села Козиряни Кельменецького району Чернівецької області.

  • Перший демократично обраний народний депутат СРСР останнього скликання від міста Чернівці та Глибоцького району (44-ий виборчий округ, куди входив і нинішній Герцаївський район, який відновлено за його клопотанням у 1989 році).
  • Перший голова Чернівецької краєвої організації Народного руху України. Також він є одним із засновників Народного руху України.
  • Перший голова Зеленого руху Буковини, а відтак його почесний голова. Один із засновників асоціації "Зелений світ" і його почесний голова.

У Національному музеї історії України зберігається титульна сторінка чернетки Акта проголошення незалежності України. Її вранці 23 серпня 1991 року написав Левко Лук'яненко у співавторстві з Леонтієм Сандуляком.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews