У Чернівцях відбудеться презентація книги "Змосковлення Буковини" професора Миколи Тимошика

27.03.2024 15:27   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Гранатам та танкам завжди передувала агітація, пропаганда, ідеологія, каже Микола Тимошик.

28 березня, об 11.00 у залі селекторних нарад (к. 418) Чернівецької ОВА відбудеться презентація книги "Змосковлення Буковини” професора Миколи Тимошика.
 
Про це йдеться на сайті кафедра журналістики ЧНУ ім. Юрія Федьковича
 
Двотомник професора Тимошика розповідає, як у підрадянську добу буковинської історії московські провідники комуно-більшовицької влади та їхні представники на місцях діяли одними й тими ж методами.
 
Гранатам та танкам завжди передувала агітація, пропаганда, ідеологія. А ще – чужа мова, чужа віра, чужа церква. Разом узяте активно й у різний спосіб насаджувалося.  На рівні свідомості, мислення, переконань, знань, способу поведінки. Освіта, наука, кіно, театр,  література,  преса, телебачення, радіо, книга, бібліотека – все  підпорядковувалося єдиному управлінню і контролю з боку безроздільно правлячої партії.
 
null
 
Як зауважує академік Георгій Філіпчук з Києва, автор книги "Змосковлення Буковини” робить «невидиме видимим».
 
Слід віддати належне Миколі Тимошику  за його здатність аналізувати в синтезі складну й розмаїту матрицю культурно-історичних, національних, політичних, соціальних, психо-ментальних проблем. В його книгах притаманний головний етичний принцип – науково, справедливо й неупереджено тлумачити факти, події, суспільні течії, особливо діяння людей, історичних персоналій. Професійне стремління розібратися у великому й малому, наблизитися до істинності через сковородинське правило –  зробити «невидиме видимим»,  не покидає автора як у часи спалахуючих радостей, так і в пору душевного болю, – запевняє академік Георгій Філіпчук.


Микола Тимошик дослідив і виокремив методи і засоби московських імперців, які ненавиділи Україну.
 
Як завжди, максимально уважний до фактажу, автор виправляє помилки, допущені в різних публікаціях, у тому числі і в авторитетних довідкових виданнях… У теперішніх діях нашого споконвічно агресивного північно-східного сусіда з імперськими амбіціями, найбільшого ненависника України, автор чітко простежив ті ж методи й засоби, якими віддавна користувалися московитські завойовники, – відгукується про книгу професор Володимир Антофійчук.
 
Про автора
Тимошик Микола – доктор філологічних наук, професор, журналіст, публіцист, письменник.
 
Після закінчення факультету журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка отримав направлення на роботу  в Чернівці.
 
Упродовж 1978-1986 років працював кореспондентом, зав. відділом обласної гати «Радянська Буковина», головним редактором обласної газети «Молодий Буковинець».
 
Автор 26-ти одноосібно написаних книг з різних ділянок українознавства.
 
Як учений із лекціями і наук. повідомл. виступав на запрошення наукових, навчальних та освітніх закладів у Великій Британії, Бельгії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Канаді, Китаї, Німеччині, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччині, США, Франції, Швейцарії та Швеції.
 
Як журналіст, публіцист активно співробітничає із низкою всеукраїнських  та зарубіжних часописів. Ведучий кількох авторських програм по Національному радіо.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews