Хто боротиметься за посаду ректора Чернівецького національного університету 15 травня (ФОТО)

01.05.2024 13:20   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців
На посаду ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича претендують четверо кандидатів – усі вони є працівниками закладу. Невдовзі кандидати мають подати свої виборчі програми.

Про це у коментарі Суспільному повідомив голова організаційного комітету з проведення виборів ректора ЧНУ Юрій Лопатинський.

Що відомо про кандидатів

Відбір на участь у конкурсі на посаду ректора ЧНУ пройшли декан економічного факультету Руслан Білоскурський, деканка факультету математики та інформатики Ольга Мартинюк, декан географічного факультету Мирослав Заячук та проректор університету з наукової роботи Андрій Саміла.

Ольга Мартинюк працює в Чернівецькому університеті понад 25 років. Має звання професорки та науковий ступінь доктора фізико-математичних наук.

У 1998 році закінчила на математичний факультет Чернівецького університету та здобула кваліфікацію "викладача". У тому ж році почала працювати в університеті як викладач-стажист.

У 2007 році їй надали звання доцента кафедри алгебри та інформатики ЧНУ. Докторську дисертацію захистила у 2017 році.

Понад чотири роки тому Мартинюк обрали деканом математичного факультету ЧНУ шляхом таємного голосування.

У 2020 році отримала вчене звання професора, з того ж року очолює постійну комісію з навчально-методичної роботи Вченої ради університету.

На місцевих виборах у 2020 році балотувалася до міськради Чернівців від "Партії Чернівчан", але не була обрана. Від цієї партії також балотувались екснардепи попередніх скликань, які не перемогли на виборах до парламенту у 2019 році. Першим у списку до міськради був ексміський голова Микола Федорук.

Чоловік Ольги Сергій Мартинюк був очільником міського управління освіти у 2015-2021 роках.

Деканка математичного факультету Ольга Мартиню
Деканка математичного факультету Ольга Мартинюк. facebook/Olha Martynyuk

Руслан Білоскурський очолює економічний факультет ЧНУ, є доцентом кафедри економіко-математичного моделювання та має науковий ступінь доктора економічних наук.

У 2000 році він закінчив ЧНУ за спеціальність "Інформатика", а через три роки за спеціальністю "Менеджмент".

На факультеті викладає курси з інформатики, інформаційного менеджменту та математичних методів та моделей ринкової економіки.

У 2015 році балотувався до Чернівецької міської ради від політичної партії "Зелений тризуб" – тоді Білоскурського не обрали.

У 2020 році пройшов до міськради за списками партії "Єдина альтернатива", повідомляє громадський рух "Чесно". Зараз він є депутатом від фракції "Єдина альтернатива", яка є найбільшою в раді. Від цієї партії на посаду міського голови балотувався та переміг Роман Клічук.

Також Білоскурський є співзасновником Шумпетерівської школи інновацій, яку відкрили у Чернівцях у 2021 році, щоб допомагати підприємцям розвивати навички управління та організації.

Декан економічного факультету Руслан Білоскурський
Декан економічного факультету Руслан Білоскурський. facebook/Руслан Білоскурський

Мирослав Заячук є деканом географічного факультету. Має звання професора та ступінь доктора географічних наук.

Закінчив географічний факультет у 1997 році.

З 2000 до 2010 року обіймав посаду заступника декана географічного факультету. У 2004 році отримав звання доцента. За сумісництвом працює у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на посаді професора кафедри географії та природознавства та вчителем географії у школі.

У 2018-2019 роках працював заступником голови Чернівецької обласної адміністрації, коли обов'язки голови ОВА виконував Михайло Павлюк.

У 2010 році балотувався до Чернівецької міської ради від партії "Фронт змін", а у 2014 році до Верховної Ради під №214 у виборчому списку партії "Народний фронт" на чолі з Арсенієм Яценюком – не був обраний.

мирослав заячук
Декан географічного факультету Мирослав Заячук. facebook/Мирослав Заячук

Андрій Саміла працює проректором з наукової роботи з 2020 року. До того був доцентом кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки ЧНУ, а також асистентом кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки.

Саміла є головним науковим співробітником науково-дослідної частини ЧНУ.

У 2006 році закінчив фізичний факультет ЧНУ за спеціальністю "радіотехніка" й отримав диплом магістра.

Саміла має вчене звання професора, доцента та науковий ступінь доктора технічних наук.

Проректор ЧНУ Андрій Саміла
Проректор ЧНУ Андрій Саміла. facebook/Андрій Саміла

Що відомо про вибори ректора ЧНУ

Вибори ректора університету оголосили, бо в червні в ректора ЧНУ Романа Петришина завершується контракт. Він обіймає цю посаду з 2019 року. Згідно з законом України "Про вищу освіту", Петришин міг вдруге подаватися на посаду ректора, втім не зробив цього.

Коли відбудуться вибори

Вибори ректора Чернівецького національного університету відбудуться 15 травня.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews