У селі Вашківці Дністровського району Чернівецької області планують оновити меморіал, Алею надії та територію довкола них. Вартість робіт становитиме 1,3 мільйона гривень. Кошти виділять із бюджету Вашковецької громади.
Про це в коментарі Суспільному розповів голова Вашковецької громади Іван Янко.
Перегляньте також:
- У Чернівцях опікове відділення лікарні швидкої допомоги хочуть перетворити на відділення реконструктивної хірургії
- Олександра Рибак здобула «бронзу» на чемпіонаті світу з вільної жіночої та греко-римської боротьби
За його словами, із проханням впорядкувати територію до керівництва громади зверталися місцеві жителі, зокрема родичі військових, які загинули під час війни.
«На території довкола меморіалу орієнтовно 20 років нічого не робилося. Враховуючи це все, мусимо провести реконструкцію меморіалу», — розповів Іван Янко.
У межах робіт планують замінити банери з портретами полеглих військових та зниклих безвісти захисників із громади. Також оновлять бруківку, огорожу та металеві конструкції, на яких розміщені фотографії.
Голова громади зазначив, що раніше конструкції для портретів героїв виготовили тимчасово — їх зварили з металу. Тепер меморіальний простір хочуть облаштувати більш упорядковано.
Наразі у Вашковецькій громаді є десять військових, які загинули на війні, та 13 захисників, які вважаються зниклими безвісти.
Реконструкція має зробити територію меморіалу та Алеї надії більш доглянутою та гідною для вшанування пам’яті загиблих і очікування на повернення зниклих безвісти захисників.