У Чернівцях посадовця судитимуть за розтрату понад 1,2 млн грн на закупівлі електроенергії

Опубліковано:
25 Серпня, 2026 о 13:26

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього посадовця міського Управління освіти, якого обвинувачують у розтраті понад 1,2 млн грн бюджетних коштів.

Йому інкримінують правопорушення за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, повідомляє Чернівецька обласна прокуратура.



За даними слідства, у 2021 році Управління освіти уклало договір на постачання електроенергії для закладів освіти Чернівців на суму понад 11,7 млн грн. Початкова вартість електроенергії становила 1,9 грн за кВт/год.

Надалі постачальник ініціював підвищення ціни та уклав з Управлінням освіти низку додаткових угод.

Як встановили правоохоронці, постачальник не надав документів, які підтверджували б реальне коливання ринкової ціни електроенергії. Попри це, посадовець погодив додаткову угоду, за якою вартість електроенергії зросла до 3,8 грн за кВт/год.

Через підвищення ціни обсяг електроенергії, який мали поставити за договором, зменшили. Водночас із міського бюджету постачальнику, за версією слідства, безпідставно перерахували понад 1,2 млн грн.

Обвинувальний акт уже передали до суду. Вину обвинуваченого має встановити суд.

Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання, зокрема, до 12 років позбавлення волі.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Буковини
Теги: #бюджет, #бюджетні кошти, #електроенергія, #електроенергія для шкіл, #закупівлі, #корупція, #кримінальне провадження, #прокуратура, #розтрата коштів, #суд, #управління освіти, #Чернівецька область, #чернівці





Статті

Інтерв'ю
“Чоловіки – мобілізовані, а в садах більше жінок працює”. Інтерв’ю з головою Недобоївської громади на Буковині Юзвою
10:51, 1 Травня, 2026

“Чоловіки – мобілізовані, а в садах більше жінок працює”. Інтерв’ю з головою Недобоївської громади на Буковині Юзвою

Блоги

ТОП новини Буковини: