У Чернівцях відкрили виставку скульптур із артефактів війни «Трансформація життя» (фото)

Опубліковано:
11 Липня, 2026 о 09:16
У Чернівцях відкрили виставку скульптур із артефактів війни «Трансформація життя» (фото)
Фото Тараса Піца

У Центрі культури «Вернісаж» у Чернівцях відкрили виставку «Трансформація життя», де представили 38 унікальних скульптур, створених із відстріляних гільз, фрагментів бойової техніки та інших металевих предметів. Автор робіт — військовослужбовець Збройних сил України, боєць 158 окремої механізованої бригади, представник Всеукраїнського об’єднання добровольців і митець Сергій Власенко.

Фото Тараса Піца
Фото Тараса Піца
Фото Тараса Піца

Експозиція виконана у стилі скрап-арт — напрямі сучасного мистецтва, що передбачає створення художніх композицій із металобрухту та використаних речей. Основою для робіт стали артефакти війни, які автор перетворив на реалістичні образи тварин, птахів, музичних інструментів та інших композицій.



Директор Центру культури «Вернісаж» Ігор Сорокоумов зазначив, що це перша виставка скрап-арту, представлена у Чернівцях.

Фото Тараса Піца
Фото Тараса Піца
Фото Тараса Піца

За його словами, Сергій Власенко, який за освітою є економістом, займається мистецтвом уже близько восьми років. Розпочавши з невеликих мініатюр, нині він створює масштабні скульптурні композиції, які вже експонувалися в різних регіонах України, а також у Сполучених Штатах Америки та кількох містах Європи.

Фото Тараса Піца
Фото Тараса Піца
Фото Тараса Піца

Як розповів Ігор Сорокоумов, після тритижневої експозиції у Чернівцях виставка вирушить до Верховної Ради України.

Організатори наголошують, що кожна зі 38 представлених скульптур є унікальною. Вони створені з різноманітних металевих деталей, які отримали нове художнє життя та символізують перетворення руйнівних наслідків війни на мистецтво.

Відвідати виставку «Трансформація життя» у Центрі культури «Вернісаж» можна протягом трьох тижнів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Шпальта. Медіа





Статті

Інтерв'ю
“Чоловіки – мобілізовані, а в садах більше жінок працює”. Інтерв’ю з головою Недобоївської громади на Буковині Юзвою
10:51, 1 Травня, 2026

“Чоловіки – мобілізовані, а в садах більше жінок працює”. Інтерв’ю з головою Недобоївської громади на Буковині Юзвою

Блоги

ТОП новини Буковини: