У Чернівцях триває ханукальний марафон і лотерея

03.12.2018 20:14   Джерело: acc.cv.ua
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Чернівецька єврейська громада запрошує усіх взяти участь в ханукальному марафоні. Для цього слід запалювати кожен день Хануки з 2 до 10 грудня нову свічку і надсилати своє фото на тлі запалених свічок ханукії!

Також можна взяти участь в ханукальній лотереї та отримувати призи! Фото можна публікувати у чаті Viber ("Ханука-2018").

Цього року Ханука святкуватиметься з 2 до 10 грудня. Велика Ханукія буде встановлена у Чернівцях на Театральній площі, пише  http://acc.cv.ua 

Відкриття свята Хануки і запалювання першої свічки відбудеться у неділю, 2 грудня, о 16.30. В інші святкові дні запалювання свічок проводитиметься о 17.30 .

Ханука означає "освячення", "новосілля". Це свято чистоти і перемоги світла над пітьмою, воно вчить людей ніколи не впадати в розпач. Як каже єврейська мудрість, трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву. 

Протягом 8 днів євреї запалюють свічки у ханукії, щодня додаючи по одній: на перший день запалюють одну свічку, на другий – дві і так далі.

Свічки встановлюють справа наліво, а запалюють зліва направо. Запалені перед заходом сонця свічки повинні горіти не менше 30 хвилин після настання темряви.

Світло ханукальних свіч не можна використовувати в побутових цілях, наприклад, для роботи, читання тощо. Заповідь запалювання ханукальних світильників обов'язкова для всіх, незалежно від матеріально становища. Після Хануки потрібно спалити масло і гноти, які залишилися.

За матеріалами  http://acc.cv.ua 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: acc.cv.ua