Омбудсман: "Будь-яке обмеження невакцинованих у правах є неприпустимим"

27.10.2021 12:42   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

В умовах подальшого поширення коронавірусної хвороби найефективнішим засобом профілактики тяжкого перебігу захворювання залишається вакцинація. Підтримуючи ідею вакцинації, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вважає, що щеплення має бути забезпечено державою для якомога більшої кількості громадян, особливо для цільових груп, які підпадають під високий  ризик інфікування.

- Стаття 3 Конституції України наголошує, що людина, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Міжнародний пакт про громадянські та політичні права також передбачає, що в ситуаціях серйозної загрози для здоров'я населення i надзвичайних станах, що загрожують життю нації, можливі обмеження окремих прав i свобод, якщо такі обмеження вводяться в законному порядку, е безумовно необхідними i обґрунтованими та співмірними з метою, з якою вони запроваджуються, – зазначила Омбудсман.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило наказ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153, який набирає чинність через один місяць з дня його публікації. Цим наказом передбачено обов’язковість вакцинації для працівників закладів освіти, наукових установ, центральних органів виконавчої влади i місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів, проте відсутній перелік професій, виробництв, робота на яких може сприяти зараженню працівників та поширенню інфекційної хвороби. Люди, які відмовилися вакцинуватися, підлягають відстороненню від роботи.

Омбудсман зауважила, що практична реалізація цього наказу в рамках чинного законодавства може призвести до порушення права на добровільність профілактичного щеплення та права на працю працівників закладів освіти, наукових установ та органів виконавчої влади.

У зв’язку з цим Людмила Денісова зазначила, що вакцинація проти COVID-19, відповідно до чинного законодавства України, є добровільною для ycix груп населення та професійних груп.

Читайте також

Невакцинованим дітям на Буковині заборонили відвідувати школи та садочки

- 3 метою забезпечення цієї гарантії, має бути наданий вибір кожному – вакцинуватися, проходити регулярне тестування на відсутність хвороби або працювати дистанційно. Будь-яка дискримінація – обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою i прямо порушує норми Конституції України. Також це не відповідає резолюції ПAPЄ, яка закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації через те, що не пройшов вакцинацію у зв’язку з можливим ризиком для здоров’я чи небажання пройти вакцинацію, – наголосила Людмила Денісова.

Омбудсман закликала громадян України з усією відповідальністю i серйозністю поставитися до свого здоров'я, адже вакцинація – єдиний шанс запобігати тяжким ускладненням хвороби та убезпечити себе та своїх рідних.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews