У Чернівцях презентують книжку-сповідь, яка говорить голосами воїнів УПА (ФОТО)

17.11.2022 00:19   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців
Книжку-свідчення «#МояУПА» презентують 20 листопада у Парафіяльному катехитичному центрі св. апостола Петра, що у Чернівцях. Праця, яку упорядкувала Любов Загоровська, вийшла у "Видавництві Старого Лева".
 
Тут зібрано 39 історій тих, хто боровся за вільну Україну в лавах УПА, або ж допомагав повстанцям. Ця книжка про підпілля і виклики долі вийшла цьогоріч акурат до 80-ї річниці з моменту заснування Української повстанської армії.
 
Голоси людей, які зазнали переслідувань, арештів, репресій залишилися незламними й нескореними, можна почути наживо, адже до кожної з історій у книжці додається QR-код, за посиланням – аудіозапис монологу. Це книга-сповідь, яку варто прочитати, аби осмислити важливу сторінку історії України через призму людської долі. Сотенний УПА Мирослав Симчич, зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків, медсестра УПА Катерина Гаврилів та інші, хто ділився з Любов’ю Загоровською своїм досвідом, говорили не лише за себе. За їхніми історіями стоять сотні-тисячі історій тих, кого знищено у всіх сенсах цього слова, чиї імена витерто з пам’яті, загублено у вирі подій ХХ століття.
 
Любов Загоровська у передмові ділиться: «Історії, які увійшли до книги, дуже різні. Взагалі, дивовижна річ — пам’ять. Через стільки років людина може детально пригадати імена учасників певної події, населені пункти, псевдо зв’язкових і не може згадати камерного побуту, того, що супроводжувало її життя протягом 8–10 років, а чи й довше.
 
Одні герої цієї книжки ведуть розповідь, скрупульозно відтворюючи кожну деталь усієї своєї підпільної боротьби. Інші фокусуються лише на певній події. Один чоловік, замість того щоб розповісти про своє життя, кілька годин читав мені вірші, які писав у підпіллю. Чи варто було їх публікувати? Думаю, варто, адже це його голос, його спосіб розповісти свою історію. Трапляється в книзі й неймовірно щемка «легенда про Кенгір», опоетизована історія повстання, яка теж має право бути почутою».
 
Презентацію за участі авторки модерує Ганна Скорейко доцент кафедри історії України ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Захід проводиться спільно з ГО «Чернівецьке обласне товариство політв'язнів та репресованих» і Чернівецьким академічним католицьким товариством «Обнова».
 
Початок о 12:00 (Парафіяльний катехитичний центр св. апостола Петра, вул Руська, 28).
 
null
Фото з мережі Інтернет
 
Довідково
 
Любов Загоровська – журналістка, письменниця. Народилася і мешкає в Івано-Франківську. Навчалася на філологічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Після закінчення працювала в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка, потім журналісткою місцевих ЗМІ. Авторка поетичної книги «Назустріч вітру», яка була відзначена міською літературною премією ім. І. Франка, роману «Коли були ми…», збірки оповідань «На їхніх маленьких плечах…», казок «Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина» та книжки спогадів «#МояУПА».
 
Книга про УПА. Фото ВСЛ
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews