Чому вулиці Чернівців прибирають фірми, які зареєстрували нещодавно

16.01.2024 19:44   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Цьогоріч договори на прибирання вулиць Чернівців планують укласти з 8 фірмами. Три з них зареєстрували щонайбільше два місяці тому. 

Суспільне Чернівці розповідає, якими були вимоги до підрядників та чому планують укласти договір з фірмами, які можуть не мати досвіду прибирання.

Підрядників буде більше

Якщо торік вулиці міста прибирали 5 підрядників, цьогоріч їх буде 8. Кількість підприємств збільшили, бо через війну частину двірників та прибиральників мобілізували. Через це попередні підрядники не мали достатньо працівників, щоб прибирати вулиці. Про це на преспідході розповів заступник директора департаменту інфраструктури та благоустрою Олексій Голованов.

На тендери подалися комунальні підприємства "МіськШеп" та "Містосервіс", а також нові фірми. Зокрема, дві з них були зареєстровані у листопаді, а одна в грудні 2023 року. Йдеться про підприємства "Регіон-К2""СМАРТ КЛІН" та "КОМФОРТ ТАУН ПЛЮС".

Керівником підприємства "Регіон-К2" є Олександр Мельничук. Він також очолює фірму "РЕГІОН-К", яка торік займалася прибиранням частини міста. Цьогоріч нове підприємство прибиратиме територію міста, яка обмежується вулицями Вокзальною, частиною Головної, Університетською, Конституційною та прилеглими. Ці роботи вартуватимуть 9 мільйонів гривень.

Інші дві компанії не мають пов'язаних підприємств, які б могли раніше надавати послуги з прибирання. Зокрема:

"Комфорт таун плюс" прибиратиме територію на вулицях Руській, частині Головної, Буковинській, Зеленій та Січових Стрільців. За це за рік отримають понад 7,5 мільйонів гривень.

"Смарт Клін" прибиратиме вулицю Кобилянської, частини вулиць Садової, Головної, Університетської, Лесі Українки, Європейського Союзу та Героїв Майдану. За це загалом отримають понад 6,2 мільйона гривень.

Вимоги до аналогічного досвіду не було

За словами Голованова, в умовах тендерів були найпростіші вимоги до учасників – кількість людей та наявність техніки для підмітання та механізованого прибирання вулиць, а також вивозу сміття.

Оскільки це "найпростіша робота", у тендері не вимагали підтверджувати, що компанії мають досвід прибирання вулиць.

"По-друге, оскільки певна кількість людей були мобілізовані, ми розуміли, що не у всіх компаній може бути такий досвід. Ми не можемо залишити місто неприбраним. Нам потрібно було йти на певні поступки, тому цей пункт про досвід ми забрали", – каже Голованов.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews