За пів року на Буковині зареєстровано 8 випадків менінгококової інфекції

13.07.2019 13:01   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська
Три випадки трапилися в Чернівцях, по 2 - у Герцаївському та Новоселицькому районах.

В Україні реєструється близько 300 випадків менінгококового менінгіту щорічно. У Чернівецькій області – до 10 випадків щорічно. Летальність в Україні – до 35%, на Буковині – до 20%.

Як повідомляють на офіційному сайті ДУ "Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗУ", за 6 місяців 2019 року в області зареєстровано 8 випадків менінгококової інфекції, з них 3 випадки в м. Чернівці, в Герцаївському районі – 2, Новоселицькому районі – 2, Кіцманському районі – 1.

Менінгококовий менінгіт - це бактеріальна форма менінгіту, серйозна інфекція, що вражає оболонку мозку. Він може призводити до важкого ураження мозку, а при відсутності лікування в 50% випадків закінчується смертельним результатом.

Збудниками менінгіту є різні мікроорганізми, включаючи бактерії, грибок і віруси. Однією з таких бактерій, здатної викликати спалахи, є Neisseria meningitidis.

Передача інфекції

Бактерія передається від людини людині через краплі виділень з дихальних шляхів або горла носія. Тісний і тривалий контакт, такий як поцілунок, чхання або кашель в сторону іншої людини або проживання в безпосередній близькості з інфікованою людиною-носієм (наприклад, в загальній спальні або при спільному користуванні посудом), сприяє поширенню хвороби.

Зазвичай інкубаційний період триває 4 дні, але може варіюватися від 2 до 10 днів.

Вважається, що 10% - 20% населення є носіями N.meningitidis в будь-який момент часу. Однак в епідемічних ситуаціях число носіїв може бути вище.

Симптоми

Найпоширенішими симптомами є ригідність потиличних м'язів, висока температура, чутливість до світла, сплутаність свідомості, головний біль і блювота.

Навіть в разі діагностування та належного лікування на ранніх стадіях хвороби 5% - 10% пацієнтів помирають, як правило, через 24-48 годин після появи симптомів.

У 10% - 20% людей, що вижили, бактеріальний менінгіт може призводити до пошкодження мозку, втрати слуху або труднощів у навчанні.

Менш поширеною, але ще більш важкою (часто смертельною) формою менінгококової інфекції є менінгококовий сепсис, для якого характерні геморагічний висип і швидко розвивається циркуляторний колапс.

При появі симптомів захворювання необхідно своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews